Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Genesis ve Ana Şirketi DCG, 620 Milyon Dolarlık Dava İçin Anlaşma Sağladı

  Published on:

  Kripto kredi sağlayıcısı Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG), DCG’den geri alınmaya çalışılan 620 milyon dolarlık ödemeyi sona erdirebilecek bir anlaşma yaptı. Genesis, 28 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Konkordato Mahkemesi’ne yaptığı bir başvuruda, DCG’nin Nisan 2024’e kadar olan 324.5 milyon dolarlık kredisini ödemeyi kabul ettiğini açıkladı ve Genesis’in ödenmemiş miktarı takip etme hakkına sahip olacağını belirtti.

  Önerilen anlaşma, Genesis’in Eylül ayında DCG’ye karşı açılan ve şirketin yaklaşık 620 milyon dolarlık gecikmiş kredileri geri ödemesini isteyen bir dava sona erdirmesine olanak tanımayı amaçlıyor. DCG, dava sonrasında bazı ödemeler yapmış olsa da, Genesis, önerilen ödeme anlaşmasının şirketine “hemen önemli ve yakın vadeli faydalar” sağlayacağını, aynı zamanda “davaların gerektirdiği risk, masraf ve kaynak sapmasını önleyeceğini” belirtti.

  Bu anlaşma, Genesis’in alacaklılara borç ödeme planının bir parçası olacak ve plan, alacaklıların oylamasına sunulmadan önce Hakim Sean Lean’in kararı için gönderilecek. Genesis, aynı zamanda 22 Kasım’da kripto borsası Gemini’ye karşı 670 milyon dolarlık transferleri kurtarmayı amaçlayan bir dava açtı.

  Bu arada, Genesis ve Gemini, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıtsız menkul kıymet sattıkları iddiasıyla bir dava ile karşı karşıya. New York eyaleti de ikili ve DCG’ye, üçlünün yatırımcıları dolandırdığı iddiasıyla dava açtı. Genesis, 2022 Kasım ayında çekimleri askıya aldıktan sonra Ocak ayında iflas başvurusu yapmıştı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz