Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Poloniex, 100 Milyon Dolarlık Hack Sonrasında Çekimlere Devam Etme Hazırlığında

  Published on:

  Kripto para borsası Poloniex, 10 Kasım’da yaşadığı 100 milyon dolarlık hack saldırısının ardından çekimlere tekrar başlamaya karar verdi. Bu önemli gelişme, kullanıcıların güvenliğini ön planda tutarak adım adım gerçekleştirilecek olan hizmetlerin 30 Kasım’da başlayacağı bildirildi.

  Poloniex, 29 Kasım’da yaptığı açıklamayla, 10 Kasım’daki 100 milyon dolarlık hack saldırısının ardından çekim ve yatırım hizmetlerine 30 Kasım’da TRX ile başlayacağını duyurdu. Kullanıcı varlıklarının güvenliğini önceliklendirecek olan borsa, Tron (TRX) çekim ve yatırımlarını öncelikli olarak geri getirecek ve bu süreci “önümüzdeki iki hafta içinde” diğer kripto paralarla devam ettirecek.

  Kripto para borsası Poloniex, 10 Kasım’da yaşadığı 100 milyon dolarlık hack saldırısının ardından çekim ve yatırım hizmetlerine tekrar başlama hazırlıklarını tamamlıyor. 29 Kasım’da X (eskiden Twitter) üzerinden bir duyuru yapan Poloniex, hizmetleri 30 Kasım’da 2:00 UTC’de aşamalı olarak yeniden başlatacağını açıkladı.

  Borsa, kullanıcı varlıklarının güvenliğini önceliklendireceğini vurgulayarak özellikle Tron (TRX) çekim ve yatırımlarına öncelik verileceğini belirtti. Ardından, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT) ve diğer kripto paraların çekim ve yatırımlarına “önümüzdeki iki hafta içinde” başlanacağı ifade edildi.

  Çekimleri geri getirmenin yanı sıra, Poloniex aynı zamanda yeni listelemeleri de aktif olarak çalıştığını belirtti ve bunların yakın bir gelecekte sunulacağını açıkladı. Borsa, kullanıcılardan, güncellenmiş yatırım adreslerini kullanmalarını talep etti ve bu adreslerin kullanılmaması durumunda fonların hesaba geçmeyeceğini bildirdi.

  Aynı duyuruda, Poloniex, varlıklarını Poloniex’te tutan kullanıcılar için bir hava atışı (airdrop) düzenleme sözü verdi. HTX DAO ile işbirliği içinde geliştirilen bu hava atışı kampanyası, 1 Aralık’ta varlık bakiyesi hesaplamasının başlayacağı Aralık ayında başlatılması planlanıyor. Tron’un kurucusu Justin Sun, airdrop planını daha önce 24 Kasım’da duyurmuştu.

  “Airdrop için tokenler, yakında listelenmeye hazır olan bir premium projeden çekilecek. Bu etkinliğin özel detaylarını Aralık ayında açıklayacağız,” açıklamasıyla birlikte, Poloniex, yeni listelemelerin yanı sıra aktif olarak çalıştığı diğer alanlara da vurgu yaptı.

  Justin Sun’un Tron’u çekimlerde önceliklendirirken, Poloniex aynı zamanda gelişmeyi X üzerinde duyurduğu açıklamada girişimciyi etiketledi. Son iki ayda HTX ve Poloniex gibi Sun’un bağlantılı kripto platformları, toplamda neredeyse 240 milyon dolar kaybederek dört kez hacklendi.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz