Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Paxos’un Abu Dabi’de Stablecoin İhraç Yetkisi

  Published on:

  Paxos, Abu Dabi’nin Finansal Hizmetler Düzenleme Otoritesi tarafından verilen ön onay ile Amerikan dolarına bağlı stablecoin ihraç etme yetkisi aldı.

  Paxos, 29 Kasım’da yaptığı açıklamada, Abu Dabi Küresel Piyasa’daki Finansal Hizmetler Düzenleme Otoritesi’nin şirkete Amerikan dolarına bağlı stablecoin ihraç etme yetkisi ile birlikte “kripto komisyonculuk ve saklama hizmetleri sunma” yetkisi verdiğini duyurdu. Bu onay, Singapur’daki benzer bir adımın ardından geldi. Paxos, Singapur’daki yerel biriminin Amerikan dolarına bağlı stablecoin başlatma kararı almıştı.

  Paxos’un Uluslararası Büyüme İçin Regülasyonlu Çerçeveleri Kullanma Stratejisi

  Paxos Strateji Başkanı Walter Hessert, Financial Services Regulatory Authority’den gelen onayların, özellikle Singapur Parasal Otoritesi’nden gelen onayın ardından, uluslararası büyüme hedeflerini güçlendirdiğini belirtti. Paxos, regüle çerçeveleri kullanma konusundaki benzersiz yaklaşımıyla sektörde öne çıkıyor ve küresel işletmelere güvenilir ve yenilikçi bir ortak olarak hizmet vermeye devam edecek.

  Paxos, stabilcoin’lerini tam onay alındıktan sonra kullanımını genişletecek ve şirket, stabilcoin rezervleri konusunda şeffaf olacağını vurgulayarak rezervlerinin “istikrarlı, güvenli ve güvenilir” olduğunu belirtiyor. PayPal, Paxos tarafından ihraç edilen PYUSD stabilcoin’ini Ağustos ayında piyasaya sürdü.

  Abu Dabi Küresel Piyasa, dağıtılmış defter teknolojisi ile ilgili kapsamlı düzenlemeleri 1 Kasım’da tanıttı ve bölge, kripto para birimleri ile ilgili düzenlemelere hazırlık yapmaya 2018 yılında başladı.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz