Devamı
  You have not selected any currencies to display

  BM Kalkınma Programı, 22.000 Çalışanını Blok Zincir Teknolojisiyle Güçlendiriyor

  Published on:

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), 170’ten fazla ülkede yoksulluğu ortadan kaldırmayı amaçlayan bir görevle belirlenen, 22.000 çalışanını dağıtılmış defter teknolojisi konusunda eğitmeyi hedefliyor. BM Kalkınma Programı (UNDP), sürdürülebilir kalkınma büyümesini destekleme amacıyla 22.000 çalışanını blok zincir teknolojisi konusunda geliştirmek için Algorand Vakfı ile ortaklık kurduğunu 30 Kasım tarihli bir açıklama ile duyurdu.

  UNDP ve Algorand İşbirliğiyle 2024’te Başlayacak Blok Zinciri Akademisi, Küresel Sorunlara Çözüm Sunacak

  Algorand Etki Zirvesi’nde konuşan UNDP’nin alternatif finans ve düşük karbonlu kalkınma uzmanı Robert Pasicko, bu ortaklığın kuruluşa “dünya çapında UN uygulayıcılarını geliştirmek, güçlendirmek ve ilham vermek” için olanak sağlayacağını belirtti. Akademi, 170 ülkedeki 22.000 UNDP personelini dağıtılmış defter teknolojisi ve blok zinciri konusunda eğitecek, finansal dahililik, tedarik zinciri şeffaflığı, gerçek dünya varlık tokenleştirme ve dijital kimlik uygulamaları için nasıl kullanılabileceğini öğretecek. Doro Unger-Lee, Algorand Vakfı’nın eğitim ve katılım başkanı, eğitimin, “Bir dizi alanda Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmaya yardımcı olmak için blok zinciri uygulama durumlarını tanımlamanın ve sunmanın etkili bir ilk adım olduğunu” söyledi.

  BM’nin 2018’den beri blok zinciri uygulamalarını araştırdığını belirtildi. 2018’de UNDP, Blockchain Charity Foundation (BCF) ile işbirliği yaparak DLT’nin toplumsal yarar için kullanımını destekledi. Ayrıca, 2018’de BM Genel Sekreteri António Guterres, blok zinciri teknolojisine odaklanan ‘Dijital İşbirliği Üst Düzey Paneli’ni oluşturdu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz