Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Trezor, Afrika’da Eğitim Girişimini Başlatıyor ve Bitcoin Bilincini Artırmak İçin Fon Sağlıyor

  Published on:

  Kripto para cüzdanı şirketi Trezor, Bitcoin eğitimini küresel olarak desteklemek amacıyla, Afrika’da yeni bir eğitim girişimini resmi olarak başlattı. Ayrıca, yerel Bitcoin farkındalık kampanyası Bitcoineta’ya ve Afrika Bitcoin Konferansı’na fon sağlamaktadır.

  Trezor Academy, Afrika’da Bitcoin Bilincini Yayma Hedefiyle Yola Çıkıyor

  Trezor, 4 Aralık tarihinde Gana’nın başkenti Accra’da düzenlenen Afrika Bitcoin Konferansı’nda resmi olarak başlatılan Trezor Academy ile Bitcoin bilincini yayma çabalarını sürdürüyor. Trezor Academy, Afrika genelinde Bitcoin bilgisini yaymayı amaçlayan bir eğitim programı olarak tanıtıldı. 2023 yılında bir pilot olarak başlatılan program, yerel Bitcoin uzmanları tarafından yönetilen yüz yüze buluşmalar sağlamayı ve yerel bireylere Bitcoin’ın potansiyeli hakkında bilgi edinme platformu oluşturmayı amaçlamaktadır. Trezor CEO’su Matej Zak, Afrika’da Bitcoin’ın benimsenmesinin diğer kıtalara göre belki de daha önemli olduğunu belirtti ve bunun yerel girişimlerle ödeme planları, mikrofinansman ve tasarruf gibi birçok avantaj sunduğunu ekledi.

  Trezor’un Afrika’daki eğitim programının bir parçası olarak şirket, Batı Afrika bölgesinde Bitcoin bilincini yaymayı amaçlayan Bitcoin temalı bir araç olan Bitcoineta’ya da fon sağlıyor. Bitcoineta farkındalık programı, Bitcoin Argentina ve Bitcoin Americana adlı kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından 2018 yılında başlatılmış olup, kampanya adı “Bitcoin” ve “camioneta” (minivan için İspanyolca kelime) kelimelerinin kısaltması olan “Bitcoineta”dan gelmektedir. Afrika Bitcoineta yolculuğu, 1 Aralık’ta başladı ve Trezor, aracın ilerlemesini resmi Bitcoineta X (eski adıyla Twitter) hesabı aracılığıyla paylaşacak ve video bloglar ve diğer medya kanalları aracılığıyla belgeleyecektir.

  Trezor, Trezor Academy’nin Ekim 2023’te başlatılan sınırlı sayıda üretilen, yalnızca Bitcoin’e odaklanan Trezor Safe 3 hardware cüzdanının her satışından elde edilen 21 avro gibi Bitcoin topluluğunun desteği ile mümkün hale geldiğini belirtti.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz