Devamı
  You have not selected any currencies to display

  Societe Generale, Ethereum Üzerinde İlk Yeşil Tahvilini Çıkarıyor

  Published on:

  Fransa’nın üçüncü büyük bankası Societe Generale, Forge’un bir iştiraki tarafından Ethereum genel blok zincirinde güvenlik tokeni olarak kaydedilen 10 milyon avro değerindeki ve üç yıl vadeli ilk dijital yeşil tahvilini çıkardı. Tahvil, 30 Kasım’da halka arz edildi.

  SG-FORGE, Yeşil Tahvil İle Ethereum’da Karbon Ayak İzi Verilerine 7/24 Erişim Sağlıyor

  Societe Generale’ın yeşil tahvili, 10 milyon avroluk (yaklaşık 11 milyon dolar) değeri ve üç yıllık vadesi ile dikkat çekiyor. Bu tahvilin “yeşil” statüsü, elde edilen gelirin uygun yeşil faaliyet yatırımları için kullanılacağı anlamına gelir. Tahvilin dijital altyapısı, karbon ayak izi verilerine tahvilin akıllı sözleşmesi aracılığıyla 7/24 açık erişim sağlar. Bankaya göre:

  “Bu, ihraççıların ve yatırımcıların finansal altyapı üzerinde menkul kıymetlerinin karbon emisyonlarını ölçmelerine olanak tanır.”

  Tahvilin bir diğer yeniliği, yatırımcıların EUR CoinVertible tarafından zincir üzerinde menkul kıymetleri takas etme teknik seçeneğidir. Bu, Forge tarafından Nisan 2023’te çıkarılan bir euro ile bağlantılı stabilcoin aracılığıyla gerçekleşir. Societe Generale, bu seçenekle merkez bankası dijital paralarının (CBDC’ler) yaklaşan dalgasını göz önünde bulunduruyor:

  “Merkez Bankası Dijital Paraları (CBDC) çözümleri denenirken, bu takas yöntemleri paneli, SG-FORGE’un zincir üzerinde tam bir hizmet yelpazesi sunma konusundaki geniş yeteneklerini göstermektedir.”

  Societe Generale, kripto sektöründe aktif bir rol oynayarak Ethereum blok zincirinde euro tahvilleri ve Tezos blok zincirinde güvenlik tokenleri çıkardı, aynı zamanda tahvil tokenleri karşılığında Dai stabilcoin kredileri önerdi. 2023 Temmuz’unda Forge, Fransa’da kripto hizmetleri için en yüksek erişim lisansını alan ilk şirket oldu.

  Benzer

  Yorum Bırak

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz